Op zaterdag 17 juni zal kunsthistorica Anne Marie Boorsma tweemaal een gratis rondleiding geven over de tentoonstelling ‘Harrie Kuyten’, een weerzien in Kortenhoef’. Boorsma schreef speciaal voor deze expositie de catalogus.
Harrie Kuyten (Utrecht 1883 - Groet 1952) was een veelzijdig kunstenaar. Aanvankelijk was hij geïnspireerd door George Breitner, kunstenaar van de Amsterdamse School. Maar al spoedig zou Kuyten experimenteren met de nieuwste kunststromingen, zoals het fauvisme. Tijdens de Eerste Wereldoorlog had hij zijn eerste belangrijke tentoonstellingen. Vooral zijn vrouwelijke naakten, portretten en strandgezichten waren zeer geliefd. In Kortenhoef ging hij veel landschappen schilderen met bedekte kleuren in de stijl van de Bergense School. Daarnaast was Kuyten een bezeten tekenaar, die met een paar lijnen een figuur, café of stadsgezicht kon karakteriseren.
U kunt kiezen voor een rondleiding om 11.30 uur of om 13.30 uur. Graag aanmelden via: https://www.kunstaandedijk.nl/3-25-juni-2023-zomertentoonstelling-harrie-kuyten/
Expositie Harrie Kuyten, een weerzien in Kortenhoef, Kunst aan de Dijk, De Oude School, Kortenhoefsedijk 145, Kortenhoef. Te zien van 3 juni t/m 25 juni.
Harrie Kuyten, Romanlezeres, 1915, 64x86 cm. Foto M. Feenstra ©Foto: M. Feenstra